כנסים ופרסומים

India_-people_new19
shadow

כנסים

דצמבר 2014: כנס שנערך בטורקיה על טראומה, ויוּחד לנושא בריאות נפש בזמן שלום ומלחמה: ד"ר בטינה בירמנס נכחה מטעם הוועד, כולל בפאנל שעסק בשביתות רעב.

דצמבר 2014: הכנס היונגיאני בלונדון –Analysis and Activism: Social and Political" Contributions of Jungian Psychology". ד"ר טריסטן טרודארט, חבר הפרויקט הפורנזי, נשא הרצאה בשני נושאים: האחד – על התהליכים הבין-אישיים המתרחשים בין המענה לקרבן, והשני – התהליך המורכב המתרחש בין המראיינים (רופאים או אנשי בריאות הנפש) ובין קרבנות העינויים, המשמעויות שתהליך זה נושא מעבר למטרה המוגדרת של תיעוד העינויים.

15-14 באוקטובר 2015: הכנס הבין-לאומי הראשון של "מכון חרוב" – מרכז לפיתוח ידע ותוכניות למידה מתקדמות בתחום של ילדים אשר עברו התעללות והזנחה ובמשפחותיהם.
במסגרת הכנס תתקיים מצגת על התעללות בילדים במהלך מאסר ומעצר, בשיתוף של ד"ר מיה מקאמל, מחברות הפרויקט, ובהנחיית מיכל פרוכטמן מ"פסיכו אקטיב".

יולי 2015: "כנס סטאר"
בתחילת יולי השתתפו רופאים חברי הפרויקט הפורנזי של הוועד ב"כנס סטאר" (Star), כנס מדעי בין-לאומי למחקר של תופעות סטרס וחרדה.
ד"ר תמר לביא הנחתה את המושב –LONG TERM SEQUELAE OF TORTURE AND CRUEL, INHUMANE AND DEGRADING TREATMENT: PALESTINIAN, DETAINEES AND ISRAELI MEDICAL & MENTAL HEALTH PRACTITIONERS – שעסק במצבים רפואיים של קרבנות עינויים ויחס בלתי אנושי, אכזרי או משפיל.
המושב כלל הרצאות מפי מומחים נוספים בצוות הפורנזי של הוועד: ד"ר בטינה בירמנס, ד"ר מיה מקאמל וד"ר טריסטן טרודארט.

פרסומים

דצמבר 2014 – מכתב של ח"כ מרב מיכאלי לשרת המשפטים ולשר לביטחון פנים, בנושא טיפול בקרבנות עינויים הכלואים במתקנים סהרונים וחולות.

אפריל 2015 – מאמר במגזין "פסיכואקטואליה" מאת חבר הפרויקט הפורנזי דוד סנש: "לנוכח פני הרשע: האם ניתן להעריך תוצאות פסיכולוגיות של עינויים בכלים מקצועיים?"

יוני 2015 – דף מידע על עינויים בישראל שפוּתח בשיתוף עם המרכז לטיפול ושיקום קרבנות עינויים ברשות הפלסטינית (TRC).